Dialog - logo 96px

Rezervováno pro Vás

aneb Beseda o hudbě mezi dvěma světovými válkami s předním pražským odborníkem Dr. Hugo Kropenatým

O představení

Hudba je stará jako lidstvo samo. Populární hudba prochází obrovským vývojem. Jeden styl střídá druhý a tempo výměny jako by se zrychlovalo. Je to hudba naší generace.

Ale i předešlá generace měla svoji populární hudbu, že? Takové to unylé um-pa-pa. A což teprve naši dědečkové a babičky? U čeho oni tehdy tancovali? Na diskotéky asi nechodili, ale nějakou hudbu prožívat museli! A jistě měli nějaké hvězdy, o kterých mladé dívky snily?

To jsou témata, která jsme se rozhodli prozkoumat v našem novém pořadu Reservováno pro vás. A protože to je téma navýsost komplikované (a pradávné), pozvali jsme si odborníka na slovo vzatého, pamětníka a nestora hudebního světa, PhDr. Huga Kropenatého, CSc., emeritního profesora z pražského hudebního ústavu, který slíbil, že nám to všechno vysvětlí, připomene a zdokumentuje.

K tomu si naše dívky připravily staré ukázky v moderním šatu odvážného pětihlasu, aby Vám zazpívaly, co tehdy v době mezi dvěma světovými válkami "frčelo". Tedy, tak to bylo naplánované, kdyby se do celého projektu nevloudila menší chybička, totiž dost zásadní chyba. Ale to se nedá popsat, to se musí vidět. A hlavně slyšet. S Andreou, Brendou, Katkou, Lenkou, Míšou, Monikou a Tomášem to secvičil a jevištní podobu tomu se snažil dát hostující Ivo Kučera, kterého nám rovněž půjčili z ústavu, ale rozhodně ne hudebního.

Ivo Kučera,
režisér inscenace