Dialog - logo 96px

Naše historie

Divadelní spolek Dialog je kolektiv mladých teatrofilů. Vlastně zcela normálních lidí, kteří se nespokojili jen s rutinou každodenního pracovního či studentského života a tento deficit si začali vyplňovat divadelní činností. Počátky Dialogu jsou spojeny s rokem 1998, od nějž se odvíjí prakticky celá „dialogácká“ éra bez přestávky až doposud.

Za tu dobu Dialog prošel řadou změn jak ve vedení, tak ve skladbě souboru celkově. Bývaly například doby, kdy soubor čítal kolem 60 členů, v současnosti jsme se však omezili na tzv. „zdravé jádro“ čítající kolem 15 herců a 3 techniků.

Pro „dialogáckou“ tvorbu je typická syntéza hry, tance i zpěvu. Dále spolupráce s externími profesionálními režiséry, choreografy či korepetitory. Za ta léta máme za sebou přes 27 derniér a to jak z per poměrně známějších autorů (nějaký ten Shakespeare, Hrabal, Aischylos, Gogol…), tak autorských her samotných členů (představení Špilberk v pověstech či Fanóšku, neboj sa!).

Abychom obohatili naši činnost, máme za sebou nejednu dílnu mezinárodního charakteru (viz článek z poslední dílny v divadelních novinách http://www.divadelni-noviny.cz/zahrajme-si-spolecne/), již desátý rok spolupráce s nemocnicemi (http://web.dsdialog.org/napsali-o-nas-1/mikulasobdarovalnemocne), či řadu ocenění z divadelních přehlídek (Hobblík 2013: cena Svazu českých divadelních ochotníků za Dva na kanapi, Hobblík 2013: Veronika Tropppová cena poroty za herecký výkon v roli Bubble v představení Dva na kanapi, Hobblik–Mumraj! 2011 za herecký výkon Michaely Rokosové v roli Kateřiny ve Zkrocení zlé ženy). Těšíme se na vás!