Dialog - logo 96px

Fanóšku, neboj sa!

aneb hororová pohádka pouze pro statečné děti

O představení

Žertovná pohádková fraška s prvky hororu, v níž se v hojné míře vyskytují nejen tanec, zpěv a brněnský „hantec“ ale i roztodivná strašidla!

Milé děti, František zvaný Nebojsa má problém: on se vám totiž neumí BÁT a navíc chudák ani netuší, co to ten STRACH vlastně vůbec je. Říkáte si, že s tím klukem asi není něco v pořádku, což? Že on asi bude trošku…ehmm. Ale ne, mýlíte se! František není blbé, jen trochu pomaléší, jak se o něm trefně vyjadřuje paní hospodská od Veselého oběšence, v kteréžto hospodě (ale o tem nesmíte nikomu ani béknout!) úterý co úterý pravidelně STRAŠÍ jak sviňa!

Nuže a existuje snad lepší školící centrum v oblasti STRACHU, kam by mohl nešťastný tatínek Strašpytlík poslat svého abnormálního synka na vzdělávací exkurzi, než právě nefalšovaná STRAŠIDELNÁ hospoda? Řekněme si to upřímně: neexistuje! A tak se František přichází do krčmy s batůžkem na zádech a s otázkou na čele: „Je to jisté, že taky poznám, co je to pravý a nefalšovaný STRACH?“.

Jestli se František onu úterní noc v hospodě U veselého oběšence BÁT naučí a nebo ne, to vám milé děti neprozradíme, ale můžeme vám slíbit, že než naše představení skončí, budete v tom mít jasno. Pro začátek se však můžete zkusit zamyslet nad tím, zda je skutečně STRACH tak moc potřebná a užitečná věc…