Dialog - logo 96px

Motýli

Psychologická hra o hledání cesty slepého chlapce k lásce a samostatnosti

O představení

Hru amerického autora Leonarda Gershe Motýli znám už delší dobu. Poprvé jsem ji viděla kolem r. 1970 v plzeňské činohře v režii Lídy Engelové. Tehdy se mi velmi líbila a netušila jsem, samozřejmě, že se s ní ještě někdy potkám.
Slepý chlapec, ovládaný matkou, se chce postavit na vlastní nohy, být nezávislým a poznat i lásku. Tak, jak se stávají stále známějšími a populárnějšími knihy, které matka o Donovi píše, tak se mu čím dál víc protiví matčina představa o malém supermanovi. Najde své pravé místo ve světě ? Pozná lásku ?
V posledních letech se často setkávám se studenty, kterým se „ slepé oči „ nechtějí otevřít a hledání toho správného místa ve světě je pro ně těžší, než pro ostatní. Proto jsem se rozhodla, se skupinou nejstarších členů studia, pokusit se hru nastudovat jako experiment. Přiblížili jsme si složité jednání postav a řešíme si jejich prostřednictvím „ to svoje „ a snad se nám podaří pojmenovat i ledacos z problematiky těch , kteří k nám do studia chodí. V této hře se najdou.

Miluše Kudličková,
režisér inscenace