Dialog - logo 96px

Limonádový Joe

Kabaretní show volně zpracovaná podle hry Jiřího Brdečky Karlem Hoffmannem.

O představení

Již téměř legendární Limonádový Joe je znám možná ani ne tolik jako divadelní hra a román Jiřího Brdečky, ale převážně díky filmovému zpracování Oldřicha Lipského. Tato parodie na kovbojky a westerny je příběhem o krásném, bezúhonném kovbojovi, který nepije alkohol – jen všemi známou Kolaloku, je vždycky upravený ve svém sněhobílém obleku, vždy jedná zdvořile a s úsměvem, především však hladce vítězí nad svými protivníky. V našem divadelním zpracování jsme zachovali hlavní postavy i základní dějové zápletky, nechybí ani známé a chytlavé melodie, jako například tklivá píseň Tornado Lou „Když v baru houstne dým“, Joova „So far…“, veselá „Whisky, to je moje gusto“ a další.
Sám režisér inscenace, Karel Hoffmann, o představení říká: „Klasika. Ve filmu i na divadelních prknech. Brdečkův skvělý jazyk, přesně dávkovaná nadsázka a milý, neurážející humor. Prostě zábava, která prochází časem lehce bez sebemenšího šrámu, stále skvělí se svým hrdinou i padouchy, kteří snad nikdy nezestárnou. Proto naše inscenace nehledá nic převratného. Snaží se najít Brdečku. Netouží být chytřejší a vtipnější než je on. Vždyť pokud chcete najít něco nového, neoposlouchaného, najdete to u Brdečky samého v jeho knize. Film, divadelní hra a kniha Limonádový Joe jsou dostatečnou inspirací. Tedy alespoň pro nás určitě byly.“
Diváci se mohou těšit na divadelní hru plnou humoru, tradičních hlášek, a vtipných okamžiků. DS Dialog zaručuje skvělou podívanou a smích po celý večer.

Účast na přehlídkách

2012
Hobblík - MUMRAJ! Hodonín, krajská přehlídka
2012
Festival Na Lúce, Rožnov pod Radhoštěm

Získaná ocenění

2012
Čestné uznání Pavlu Urbanovskému za titulní roli
Hobblík - MUMRAJ! Hodonín, krajská přehlídka
2012
Čestné uznání Martině Zitové za roli Winifred
Hobblík - MUMRAJ! Hodonín, krajská přehlídka